K vrácení vozidla

K vrácení vozidla

Co se stane, když překročím sjednaný limit km?

Nestane se naštěstí nic zásadního. Pouze doplatíte částku za překročení povoleného limitu a to ve výši uvedené ve Vaší smlouvě za každý kilometr nad limit. Samozřejmě vždy záleží na parametrech konkrétní smlouvy. Oproti tomu za nedojeté kilometry Vám navrátíme sumu, odvíjející se od sazby sjednané ve smlouvě (maximálně však 12 100 Kč vč. DPH).

Jak mám postupovat, když mi skončí doba nájmu auta?

Prostě a jednoduše jej vrátíte leasingové společnosti dle jejich pokynů. Pomocí ŠKODA Online si můžete hned vybrat další vůz, který bude nejlépe vyhovovat Vašim aktuálním potřebám.

Mohu si auto odkoupit po skončení pronájmu?

Jistě, už jste si na sebe přece zvykli. Před vrácením vozidla Vám automaticky přijde nabídka na jeho odkoupení.

Co všechno s vozidlem vracím?

Vracíte vozidlo s výbavou a všemi dokumenty, které jste obdržel při jeho převzetí. Podrobný seznam najdete v Manuálu řidiče. V případě varianty KOMPLET pak vracíte i zimní komplet, který je součástí pronájmu.

Kam vozidlo po skončení nájmu vracím?

Vše se včas dozvíte. Tři měsíce před řádným ukončením leasingové smlouvy obdržíte dopis s pokyny k přistavení vozidla. Vůz na jejich základě vrátíte buď do Remarketingového centra společnosti ŠkoFIN s.r.o., nebo prodejci ŠKODA ve Vašem regionu. Vozidlo můžete přistavit po předchozím telefonickém objednání.

Mohu vrátit vůz před ukončením smlouvy?

Ano, můžete. V takovém případě se jedná o předčasné ukončení smlouvy, které je spojené s finančním vyrovnáním podle obchodních podmínek. Nejste-li schopni auto splácet, existuje zde ještě možnost smlouvu převést na třetí osobu.

Jak se při vracení vozu řeší drobná poškození, např. odřené disky kol, škrábance na nárazníku…?

Nahlédněte do Manuálu řidiče, který obdržíte spolu s Návrhem na uzavření Smlouvy o operativním leasingu. Zde naleznete normy opotřebení a poškození, které definují akceptovatelná i neakceptovatelná poškození vozidla při jeho vracení. Vůz je při předání podroben detailní přejímací prohlídce a veškerá poškození jsou zaznamenána na předávací protokol, který odsouhlasíte svým podpisem.

Co se stane, pokud je vozidlo poškozeno nad rámec Norem opotřebení a tento vůz jsem již vrátil?

Při předání vozidla s Vámi technik vždy sepíše předávací protokol, v němž jsou případná poškození nad rámec Norem opotřebení podrobně vyjmenována. ŠKODA Financial Services Vám toto opotřebení následně vyúčtuje a zašle fakturu k proplacení.